Pe ce loc se va clasa FC Vaslui la sfarsitul acestui sezon?

Users: 0
Main » 2009 » February » 11 » A doua victorie pentru FC VASLUI
A doua victorie pentru FC VASLUI
09.10.30

FC VASLUI a obtinut ieri a doua victorie în cantonamentul din Antalya, invingând cu 2-1 pe Lechia Gdansk, echipã ce ocupã pozitia a 11-a în campionatul Poloniei.

Dupã ce au remizat în primele douã amicale, elevii lui Moldovan au reusit sã spargã gheata si au învins cu 3-0 pe FC Zorya Luhansk. Ieri, „galben-verzii“ au obtinut o nouã victorie în fata polonezilor de la Lechia Gdansk. Pentru aceastã partidã, tehnicianul Vasluiului a aliniat urmãtorul „11“: Kuciak - Akakpo, Cânu, Farkas, Hugo Luz- Milisavljevic, Ghencev, Pavlovic, Gheorghiu - Wesley, Temwanjera. Pe parcursul reprizei a doua au mai intrat în teren si Madouni, Kirovski, Zubar, Ljubinkovic, Burdujan, Markovic, Zmeu, Bãlace si Buhus. Dupã ce la pauzã era 1-0 pentru FC Vaslui, partida s-a terminat cu scorul de 2-1 în favoarea „galben-verzilor“, ambele goluri fiind marcate de Wesley Da Silva, atacantul adus în urmã cu douã sãptãmâni de la Leixoes. Dupã ce a înscris si în partida cu MTZ Ripo Minsk, noul vârf al Vasluiului a fãcut din nou un meci foarte bun fiind lãudat de cei din conducerea clubului. “Wesley a iesit din nou în evidentã. A fost cel mai bun de pe teren, marcând douã goluri superbe. De altfel, partida a fost la discretia echipei noastre, care a mai avut încã patru situatii de gol. Per ansamblu, antrenorul Viorel Moldovan se declarã multumit de evolutia echipei sale în acest meci“, a declarat Cãtãlin Popa. Dupã aceastã partidã jucãtorii vasluieni vor avea douã zile de pauzã, în care vor face antrenamente usoare, urmând ca pe 13 februarie sã joace ultimul amical cu Spartak Nalchik.
Views: 431 | Added by: Admin | Rating: 0.0/0 |