Saturday, 2020-08-15, 09.58.15
Welcome Guest | RSS
Meniu | Profilul meu | Iesire
Meniu
Logare forum
Calendar stiri
«  August 2008  »
SuMoTuWeThFrSa
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Cauta
Tag Board
Site friends
Chestionar
Pe ce loc se va clasa FC Vaslui la sfarsitul acestui sezon?
Total of answers: 365
Statistica

Total online: 1
Guests: 1
Users: 0
Main » 2008 » August » 24 » A fi sau a nu fi în... pluton
A fi sau a nu fi în... pluton
10.39.45

FC Vaslui va disputa un meci capital cu CFR Cluj. Partida este considerată de conducătorii vasluieni drept una crucială pentru rămînerea în plutonul fruntaş. Aceştia consideră că un pas greşit ar îndepărta Vasluiul de restul echipelor cu ambiţii europene. "Este un meci de a fi sau a nu fi în plutonul fruntaş. La acest joc se pot întîmpla foarte multe. Este un meci deschis oricărui rezultat. Dorim mult să cîştigăm acest joc. Ne vom bate pentru victorie. Sperăm să avem şi şansă, fiindcă joacă un rol important într‑un astfel de meci", a spus Viorel Hizo. Tehnicianul vasluian mai susţine că a pregătit bine acest joc, iar echipa este pregătită pentru a obţine un rezultat pozitiv în faţa campioanei. "Am avut timp să ne pregătim bine pentru acest joc. Spun că jucătorii mei sînt conectaţi la miza acestei lupte şi sperăm cu toţii într‑o victorie", a completat "Dulăul". Cea mai mare problemă a antrenorului vasluian o reprezintă refacerea celor trei internaţionali, care au evoluat la naţională. Este vorba despre bulgarul Stanislav Genchev, senegalezul Ousmane N’Doye şi moldoveanul Denis Zmeu. "Cele mai mari probleme le am cu jucătorii care au evoluat la echipele naţionale. Sperăm să reuşim să‑i recuperăm pînă la jocul cu Clujul, ţinînd cont că aceştia simt o oarecare oboseală. Ei au jucat în meciurile oficiale, după care s‑au urcat direct în avion, ajungînd la Vaslui după ore bune de zbor", a declarat Hizo.

Views: 242 | Added by: Admin | Rating: 0.0/0 |
Total comments: 2
0
2 DUDU   [Entry]
Ciocanel, insist ca mesajul de mai sus sa ajunga la cele doua persoane.
Multumesc !!!

0
1 DUDU   [Entry]
Pentru PORUMBOIU si VIOREL OPREA : Ce-ar fi daca ati introduce la echipa noastra chestia care a facut-o Fiorentina la finele meciului, pe care l-au disputat, acasa cu Slavia Praga; indiferent de rezultatul meciului, jucatorii echipei noastre, se aseaza de-o parte si de alta a culuarului pe care se retrage echipa oaspete, ii aplauda si le strang mainile adversarilor, fara nicio exceptie. Ce parere aveti, eu zic ca ar fi o chstie deosebita si bine primita de toti spectatorii de fotbal din Romania.
Mai devreme s-au mai tirziu, tot se va intampla acest lucru. De ce sa nu fim, NOI PRIMII?
Bafta pe diseara. Nu voi fi la stadion dar voi sustine echipa noastra, de departe, in fata televizorului,

Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]
Aukro.ro
Create a free website with uCoz Copyright MyCorp © 2020