Pe ce loc se va clasa FC Vaslui la sfarsitul acestui sezon?

Users: 0
Main » 2008 » August » 24 » BurduJANdarmul CFR-ului!
BurduJANdarmul CFR-ului!
21.49.38

FC Vaslui şi CFR nu s-au menajat în a oferi un meci excelent, poate unul din cele mai spectaculoase din acest campionat. Primul minut a adus şi prima ocazie, după o cursă în stânga a lui Semedo, finalizată cu un şut la colţul scurt. Şi Kone a avut două şanse bune. Mai intâi a pătruns excelent în careu, dar şutul i-a fost blocat (14), pentru ca apoi să reia alături de poartă, cu capul, din plonjon (18).

De partea cealaltă, vasluienii s-au dovedit mai eficienţi. După ce Temwanjera a trimis peste cu capul dintr-o poziţie favorabilă (17), iar N`Doye a tras puternic la poarta lui Stăncioiu (20), golul a venit de la Burdujan, cel care la rândul său ratase dintr-o situaţie bună (23). Temwanjera a profitat de ieşirea neinspirată a portarului clujean şi a trimis mingea in faţa porţii goale, acolo de unde fostul atacant al Rapidului nu a îndeplinit decât o formalitate (26). Repriza s-a încheiat cu „bomba” expediată de la 40 de metri de N`Doye, ce a scuturat bara portii clujene (41).

Debutul părţii secunde a adus şi un gol cu călcâiul al lui Temwanjera, anulat însă pe motiv de offside (54). Pe tabelă a contat doar golul egalizator al CFR-ului, venit la un şut din unghi al lui Cadu (62). Un gol înscris degeaba, căci imediat Burdujan a inscris golul de 2-1, tot după o pasă a lui Temwanjera (63).

Vasluiul nu s-a retras şi mai putea marca la şuturile lui N`Doye (72) şi Ghencev (76). Dar ocazia cea mai mare din final le-a aparţinut clujenilor, la un corner la care Kuciak era să scape mingea în proprie poartă, dar Buhuş a salvat (82). Astfel, Vasluiul obţine cea de-a patra victorie, iar CFR pare să fie în continuare departe de forma din sezonul trecut.

Views: 381 | Added by: Admin | Rating: 0.0/0 |
Total comments: 1
1 DUDU
0
De ce domnule Hizo nu apara si Haisan?
In campionatul trecut Vasluiul a ajuns in INTERTOTO si datorita lui Haisan.
Nu este normal ca sa apere porta si el, acolo intrun meci?
Kuciak, vad ca a inceput sa faca greseli. In curand aceste greseli vor afecta gestiunea de puncte.Ar fi normal ca ambii portari sa fie utilizati prin rotatie.