Pe ce loc se va clasa FC Vaslui la sfarsitul acestui sezon?

Users: 0
Main » 2008 » October » 13 » AMICAL CU 2 CARTONASE ROSII SI 6 CARTONASE GALBENE
AMICAL CU 2 CARTONASE ROSII SI 6 CARTONASE GALBENE
08.45.23

FC Vaslui a disputat ieri un meci amical la Chisinãu în compania vicecampioanei Moldovei, Zimbru. Partida a fost câstigatã de „galben-verzii“ din România cu 2-1, prin golurile înscrise de Burdujan si Panait, dupã un meci cu sase cartonase galbene si douã rosii.

Asa cum a anuntat conducerea clubului, „galben-verzii“ au disputat ieri o partida de verificare în compania celor de la Zimbru Chisinãu. Partida, care s-a disputat în capitala Moldovei si la care au asistat aproximativ 500 de suporteri, a fost tratatã cu multã seriozitate de cele douã echipe, astfel cã în cele 90 de minute de joc, sase jucãtori au primit cartonase galbene, doi dintre ei fiind si eliminati. De la Zimbru au fost avertizati Clonin, Lomidze, O. Andronic si Lomodze eliminat. În tabãra vasluianã au fost sanctionati cu cartonas galben Hugo Luz, Ljubinkovic si Buhãescu, iar pe finalul meciului Hugo a fost eliminat pentru al doilea cartonas galben primit. Zimbru Chisinãu a început în fortã si a deschis scorul dupã numai zece minute de joc prin Oleg Andronic. În minutul 27, FC Vaslui beneficiazã de o loviturã de la 11 metri si egaleazã prin Lucian Burdujan. La 23 de minute de la reluarea jocului, Mamuca Lomidze opreste mingea cu mâna în careu, si este eliminat, iar Bogdan Panait stabileste scorul final. „A fost un simplu meci amical în care am vrut sã le dau posibilitatea si jucãtorilor care au evoluat mai putin în meciurile oficiale sã joace. Sunt multumit în mare parte de cum a decurs aceastã partidã de verificare“, a spus tehnicianul „galben-verzilor“. Dupã meci, Viorel Hizo si echipa s-au întors la Vaslui urmând ca de astãzi sã reia pregãtirile pentru partida cu FC Arges.

Views: 404 | Added by: Admin | Rating: 0.0/0 |