Pe ce loc se va clasa FC Vaslui la sfarsitul acestui sezon?

Users: 0
Main » 2008 » November » 5 » FC Vaslui - Poli Iasi 3-0. Scor de neprezentare!
FC Vaslui - Poli Iasi 3-0. Scor de neprezentare!
09.27.26

Cu un antrenor proaspăt pe bancă, vasluienii au vrut să demonstreze că pot redresa situaţia grea din campionat. Elevii lui Viorel Moldovan au intrat în meci destul de tare, însă au avut parte de o replică pe măsură în primele 15 minute, când ieşenii au atacat cu patru oameni, ţintuind întreaga linie de fund a Vasluiului. Din păcate pentru Ionuţ Popa, venit direct la meci de la Arad, „alb-albaştrii“ s-au „stins“ destul de repede şi gazdele au început să dicteze cursul jocului. Golul lui Burdujan nu a venit decât ca o confirmare a acestei reveniri destul de rapide în joc, iar reuşita lui Gheorghiu a tăiat definitiv orice avânt ofensiv al Politehnicii.

Cea de-a doua jumătate a fost una destul de săracă în fotbal de calitate în prima sa parte, cu notabila excepţie a fazei superbe făcute de Burdujan pe dreapta atacului vasluian, finalizată de altfel cu golul lui Temwanjera. Doar schimbările lui Viorel Moldovan au mai dinamizat partida, din minutul 84, „galben-verzii“ începând un forcing ucigător de final, cu o serie de ocazii extrem de periculoase care s-ar fi putut încheia foarte uşor cu încă cel puţin 2-3 goluri.

Views: 356 | Added by: Admin | Rating: 0.0/0 |