Pe ce loc se va clasa FC Vaslui la sfarsitul acestui sezon?

Users: 0
Main » 2009 » February » 5 » AU DEBUTAT CU O REMIZA
AU DEBUTAT CU O REMIZA
09.26.21

„Galben-verzii“ au sustinut ieri primul amical din seria de sase programatã pentru acest cantonament, trupa lui Moldovan obtinând un rezultat de egalitate în fata celor de la Standard Baku.

FC Vaslui a disputat ieri primul meci de verificare din cadrul stagiului de pregãtire din Antalya, în compania azerilor de la Standard Baku. Viorel Moldovan a început meciul cu urmãtoarea formulã: Kuciak - Akakpo, Cânu, Markovic, Hugo Luz - Ljubinkovic, Pavlovic, Genchev, Milisavijevic - Wesley, Burdujan. Scorul a fost deschis de „galben-verzi“ prin Gabriel Cânu, avantaj pe care vasluienii l-au pãstrat pânã la pauzã. În cea de-a doua parte a jocului, tehnicianul vasluiului a rulat toti jucãtorii pe care îi are la dispozitie. Pânã la finalul celor 90 de minute, jucãtorii azeri au reusit sã restabileascã egalitate, scorul final fiind 1-1. Astãzi, „galben-verzii“ vor efectua o singurã sedintã de pregãtire, urmând ca mâine, FC Vaslui sã sustinã cel de-al doilea meci, urmând sã îi întâlneascã pe cei de la MTZ-RIPO Minsk, formatie ce ocupã locul trei în campionatul din Belarus.

Views: 482 | Added by: Admin | Rating: 0.0/0 |