Pe ce loc se va clasa FC Vaslui la sfarsitul acestui sezon?

Users: 0
Main » 2009 » March » 24 » Ljubinkovic: "3 puncte cu CFR!"
Ljubinkovic: "3 puncte cu CFR!"
09.32.53

Marko Ljubinkovic speră ca Vasluiul să nu piardă niciun joc în acest retur de campionat.

Vă gândiţi la titlu?
Dacă vom câştiga şi la Cluj, putem visa, dar mai e mult până departe. Greul abia acum începe. Suntem conştienţi de asta. După cele două săptămâni de pauză vom avea câteva partide extrem de dificile. Atunci ne vom arăta adevărata valoare.

Este Clujul o echipă de bătut?

Au pierdut cu 4-1 la Craiova, dar în pauza asta de două săptămâni au timp să-şi lingă rănile. Nu va fi deloc uşor să luăm toate punctele. Clujul rămâne o forţă a acestui campionat. Orice echipă mai are şi sincope. Sper să-şi revină după ce îi batem la Cluj.

Ai dat un gol fabulos, de la 40 de metri de poartă...
Mi-a venit prea bine mingea ca să nu şutez direct la poartă. Asta l-a şi surprins pe portar. A prins şi puţin pământul şi asta a fost tot. Mai important este că echipa a câştigat decât că am dat eu două goluri. Aş vrea să nu dau niciun gol, dar Vasluiul să ia titlul, şi Cupa României.

Să înţelegem că nu sunteţi în formă maximă?

Cu CFR Cluj vom arăta cine este Vasluiul. Mergem să câştigăm la Cluj. Va fi bun şi un 1-0. Sper să continuăm traseul ascendent de până acum. Nu vrem să batem niciun record, ne gândim doar la performanţă.

Aveţi zece meciuri fără înfrângere...

Ar fi bine dacă nu am pierde niciun joc până la final. Cu o mobilizare exemplară putem să ne gândim şi la o asemenea performanţă. Următorul meci este cel mai important. Lucrurile trebuie luate pas cu pas. Aşa se construiesc echipele mari.

"Avem jucători cu cariere internaţionale, care au câştigat trofee, aşa că nu ne sperie obiectivele pe care ni le-am propus"
- Marko Ljubinkovic, mijlocaş FC Vaslui

6 Cu cele două goluri în faţa Farului, Marko Ljubinkovic a ajuns la cota şase în acest sezon

Views: 684 | Added by: Admin | Rating: 0.0/0 |